Kullanım Şartları

1) Genel bilgiler

 1. Lütfen aşağıdaki belirtilen kuralları dikkatlice okuyun ve onlara uyduğunuza emin olun.

 2. Hayali Şehrim kuralları her zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklik durumunda en kısa sürede Blog sayfasında ya da e posta yoluyla değişikliği duyurur.

 3. Hayali Şehrim oyuncuların oyunda yaptığı yorumların veya eylemlerin sorumluluğun kabul etmez. Kullanıcı içerikleri, kurallara aykırı olması durumunda, önceden uyarı yapılmaksızın kaldırılabilir.

 4. Bu paragraflarda belirtilen kurallar, yönetmelikler ve sınırlamalar hakkında sorularınız varsa, lütfen Destek Ekibi ile iletişime geçin.

 5. Bu kurallar tüm sorunları kapsamaz. Destek ekibi kapsama girmeyen durumlarda ceza verebilir.

 6. Lütfen, kurallara ek olarak şartlar ve koşulların da hizmetlerimiz için geçerli olduğunu ve uyulması gerektiğini dikkate alın.

 7. Destek ekibi, yöneticiler, ve Hayali Şehrim asla hesap şifreni istemez.

2) Davranış Kuralları

 1. Her zaman topluluğun diğer üyelerine saygıyla yaklaş. Diğer oyuncularla bütün etkileşimler her zaman dostça ve seviyeli olmalıdır.

 2. Destek ekibinin bu kurallara uymayan oyunculara uygun cezayı verme veya ihlalin boyutuna göre önceden uyarı yapmadan onları oyundan ve bağlantılı platformlardan engelleme yetkisi vardır. Cezalara destek sistemi aracılığıyla itiraz edilmelidir.

 3. Ağır uygunsuz davranış veya destek sisteminin kötüye kullanılması durumlarında destek ekibi ilgili oyuncuyu kara listeye alır destek sisteminden uzaklaştırılabilir.

 4. Her oyuncu destek ekibi tarafından verilen yönergeleri uygulamakla yükümlüdür. 

 5. Oyunda veya bağlantılı platformlarda yazılan her şey şikayet edilebilir ve itirazlarda veya diğer destek sorunlarında kanıt olarak kullanılabilir. Şüphe durumunda mesajın anlamına destek ekibi karar verir.

 6. Başka bir oyuncu, destek ekibi üyesi veya yönetim çalışanı gibi davranmak yasaktır.

 7. Herhangi bir davranışı elde etmek için bir yönetim çalışanını veya Destek ekibinin bir üyesini tanıdığını söylemek yasaktır.

 8. Destek sistemi veya diğer oyuncularla iletişim içeriğini, izin almadan paylaşmak yasaktır.

 9. Her oyuncu oyunda fark ettiği hataları en kısa sürede destek ekibine bildirmekle yükümlüdür. Aksi takdirde, özellikle de bu hatadan fayda sağlanmışsa ceza uygulanabilir.

 10. Kurallara uymayan bir oyuncudan faydalanmak, faydalanan hesabın ceza almasına neden olabilir. Eğer kural ihlalinden avantaj sağlandığı düşünülüyorsa hemen destek ekibine başvurulmalıdır.

 11. Hesap sahipliğiyle ilgili aksiyon veya bilgiyi direkt veya dolaylı olarak istemek veya şantaj yapmak, bunun için oyuncuları tehdit etmek; kuralları çiğnemeye tahrik etmek yasaktır.

 12. Oyunda veya bağlantılı platformlarda kurallara aykırı her türlü bilgiyi saklamak, yayınlamak veya reklamını yapmak kesinlikle yasaktır.

 13. Oyuna veya bağlantılı platformlara uygulanan kural, engel veya teknik sınırlamalardan kaçınmak için harici veya oyun içi araçlar kullanmak kesinlikle yasaktır.

3) İletişim ve Dil

 1. Oyunda politik olarak aşırı, pornografik, şiddet içeren, müstehcen, cinsiyetçi, aşağılayıcı, taciz edici, tehdit edici veya kurallara aykırı içeriği gösteren, onaylayan veya kabul eden ifadeler, terminoloji, medya veya bağlantılar yasaktır. İçerik sansürlenmiş veya başka şekilde değiştirilmiş olsa da bu kural geçerlidir.

 2. Oyuncular hesap isminde veya açıklama kısımlarında tanınabilir markalar, ticari markalar ve / veya tescilli isimler kullanamazlar.

 3. Ayrıca, oyunun veya bağlantılı servislerinin web sitelerinin, projelerin veya markaların doğrudan veya dolaylı reklamları için kullanmasına izin verilmez. Bu kurala rağmen bu isteniyorsa, destek ekibine ulaşarak önceden izin istenebilir.

 4. Oyuncularla ve destekle iletişim Türkçe olmalıdır. Destek ekibi, anlaşılabilir olmayan isteklere (örneğin, otomatik çeviri kullanarak) yanıt vermemeyi tercih edebilir.

 5. Oyuncuların diğer oyuncularla, kendi veya başkalarına ait kişisel bilgileri paylaşmaları yasaktır. Çünkü bir çok açıdan hesaba kural dışı giriş yapmak için kullanılabilir.

4) Hesaplar

 1. Her oyuncunun belirli karakter sınırı yoktur. İsteyen oyuncu istediği kadar karakter oluşturabilir.

 2. Şifreleri veya diğer giriş bilgilerini oyuncularla paylaşmak yasaktır. İlgili sorunlarda destek sistemi yardım etmek zorunda değildir.

 3. Oyuncu hesabına erişimi kaybettiyse veya hesabının ele geçirildiğini düşünüyorsa, hesap sahipliğine itiraz etmek için yedi gün içinde destek ekibiyle iletişim kurmalıdır. Bu süreden sonra hesaba tekrar erişim verilebilmesi mümkün değildir.

 4. Hayali Şehrim oynamak için kaydolurken geçici / tek kullanımlık ("çöp") e-postaların kullanılması yasaktır.

 5. Her oyuncu, hesabının ve girilen bilgilerin geçerliliği ve güvenliğinden sorumludur.

 6. Hizmetimizi sunabilmek için, oyuncular hesaplarla ilgili bilgileri teknik anlamda veya başka yöntemlerle destek ekibinden gizleyemez. Oyuncunun diğer oyunculara karşı olan gizliliği (örn. anonim bir kullanıcı adı kullanılması) bu kuraldan etkilenmez.

5) Premium Mağaza

 1. Premium puanlar sadece resmi oyun marketinden satın alınabilir. Diğer kaynaklardan Premium Puan satın almak yasaktır ve böyle bir durumda puanlar geri dönüşü olmaksızın silinebilir. Hayali Şehrim resmi oyun marketinden alınmayan premiumlar için herhangi bir destek sağlamaz.

 2. Premium Puan veya diğer avantajlar karşılığında hesapların, hesap parçalarının veya harici hizmetlerin satılması, alınması veya teklif edilmesi kesinlikle yasaktır. Tek istisna, oyunun doğrudan bir parçası olan ve oyun içi ekonomi ile etkileşime geçmek için tasarlanmış oyun öğeleri veya özellikleridir.

 3. Premium Puanların oyuncular arasında transferi, oyuncuların kendi sorumluluğundadır. Oyuncuların aldığı Premium Puanların geriye dönük olarak kaldırılabileceğini lütfen unutmayın. Örneğin, iade işlemi yapılmışsa, hileli bir şekilde elde edilmişlerse veya burada belirtilen kuralların ihlali ile kazanılmışlarsa bu puanlar geri alınabilir. Eğer bir oyuncu bilinmeyen bir kaynaktan Premium Puan alırsa onları harcamadan önce destek sistemine başvurmalıdır.

6) Botlar & Yazılımlar

 1. Oyunun resmi web sürümü üzerinden desteklenen tarayıcılarda üzerinden oynanması gerekir. Oyundaki her türlü eylem, elle veya izin verilen yazılım ve araçların marifetiyle yapılmalıdır.

 2. Açık bir şekilde izin verilmedikçe otomatik eylemler sağlayan veya premium işlevselliğe erişime izin veren ve / veya onları taklit eden botlar, araçlar, yazılımlar ve diğer yardımcılar yasaktır.

 3. Oyunda hangi yazılımların kullanılabilmesi için destek ekibine başvurulmalıdır.